New! Od teraz Ty decydujesz kiedy się zaczerwienisz ! - Pielęgnacja skóry wrażliwej i skłonnej do zaczerwienień Powiększ

Od teraz Ty decydujesz kiedy się zaczerwienisz ! - Pielęgnacja skóry wrażliwej i skłonnej do zaczerwienień

Nowość

Więcej informacji

Czy z rumieńcami Ci do twarzy? Tak, rumiane policzki dodają nam wdzięku, jeśli jest to chwilowe zaróżowienie, będące oznaką nieśmiałości, zawstydzenia lub w momencie nagłej zmiany temperatur – gdy z mroźnego powietrza przechodzisz do ogrzewanego pomieszczenia. Niestety wiele kobiet boryka się na co dzień z problemami cery naczyniowej. Długotrwałe zaczerwienienie twarzy wywołuje dyskomfort, zdradza nasze emocje lub pielęgnacyjne błędy. Mogą być one wywoływane silnymi emocjami, stresem, mroźną pogodą, gorącymi lub ostrymi potrawami, alergiami, czasami również cera naczyniowa dziedziczona jest genetycznie. Początkowe zaczerwienienia doprowadzają do pojawienia się teleangiektazji czyli potocznie nazywanych pajączków. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz odpowiednia pielęgnacja cery wrażliwej.

Bardzo ważnym czynnikiem do właściwej pielęgnacji każdej skóry, jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Osoby, które mają wrażliwą cerę oraz często ich policzki zaczerwieniają się, powinny wybierać kremy o delikatnym i uspakajającym składzie. Zalecane jest, aby cała codzienna pielęgnacja cery nadwrażliwej uwzględniała kosmetyki przeznaczone to tego typu cery, np. organiczna linia L’Erbolario Delicalma: woda micelarna, krem to twarzy oraz olejek to twarzy i ciała.

Naturalne produkty pozbawione są chemicznych substancji, jak również składniki pochodzą z ekologicznych upraw, co świadczy o delikatności produktów dla skóry oraz o odpowiednim traktowaniu zdrowia. Naturalne ekstrakty roślinne zostały tak dobrane, aby skutecznie zmniejszać zaczerwienienia oraz uczucie pieczenia wrażliwej skóry twarzy, intensywnie działając kojąco i zmiękczająco.

Należy również zadbać o ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi, np. wychodząc na słońce należy nakładać kremy z filtrem UV. Aby chronić skórę przed szkodliwymi warunkami środowiska na co dzień, pamiętaj, aby nałożyć na twarzy krem BB lub CC z filtrem ochronnym, który zabezpieczy skórę nie tylko przed smogiem czy promieniowaniem UV, ale zapewni również odpowiednie nawilżenie oraz wyrównany koloryt twarzy, np. L’Erbolario Kwas Hialuronowy krem CC.


Zwróć uwagę również na swoją dietę. Osoby, które mają kruche naczynka powinny zaplanować dietę w taki sposób, aby produkty były bogate w witaminy C, K i PP które uszczelnią i wzmocnią naczynka.

Dostawa
Poczta Polska
11,00 zł

DHL
15,00 zł

Bezpłatnie
przy zamówieniach powyżej 300 zł

Odbiór w sklepie

Warunki dostawy
około 2 dni

Wypróbuj również …