L'erbolario : Kiedy kalendarz staje się dziełem sztuki! Powiększ

L'erbolario : Kiedy kalendarz staje się dziełem sztuki!

Nowość

Więcej informacji

Kiedy kalendarz staje się dziełem sztuki

Franco Testa, mistrz rysunku przyrodniczego

Wielki ilustrator, niezrównany akwarelista, Franco Testa był i nadal jest, nieco ponad rok po swojej śmierci, artystą z niekwestionowanym talentem.
Urodzony w Novara w 1937 roku, uczęszczał do Accademia di Brera i od razu pokazał swoją niesamowitą zdolność portretowania ludzi i zwierząt, z prawdziwie niepowtarzalnym stylem.

Po licznych doświadczeniach zawodowych w dziedzinie komunikacji wybrał ścieżkę naturalistycznej ilustracji, po czym nawiązał ważną współpracę z wyspecjalizowanymi czasopismami, takimi jak "Airone", "Silva", "Aqua", "Focus", "Terres Sauvages", " Panorama”. Prowadził również kursy w Europejskim Instytucie Projektowania i WWF.
W latach dziewięćdziesiątych, dzięki dyrektorowi artystycznemu Angelo Sganzerli, poznał L'Erbolario i od tego momentu rozpoczął więź przeznaczoną na ponad dwadzieścia lat.

Partnerstwo z nieoczekiwanym sukcesem

Tak narodziła się współpraca między L'Erbolario i Franco Testa.
Pierwszy kalendarz pochodzi z 1995 roku: na kartkach kalendarza szczegóły są tak precyzyjne, a pociągnięcia pędzla są tak cudownie dokładne, że prawie wydaje się, że kwiaty kwitną na kartach, a ptaki ożywają i odlatują ku niebu.
Od tego momentu nasze kalendarze, po mistrzowsku zilustrowane przez Franco, "ułożone" przez Angelo Sganzerla i ze zręcznymi opisami podpisanymi przez Sandro Fusina, zaczęły być coraz bardziej znane by stać się w końcu prawdziwie kultowym obiektem.

Cóż za nieoczekiwaną niespodzianką jest dla nas wszystkich, gdy odkrywamy, że tak wiele osób w różnych częściach świata, od Zachodu po Daleki Wschód, nieustannie poszukuje kalendarzy, aby wzbogacić swoją kolekcję!

KOLEKCJA 2019

Wyjątkowy kalendarz L'Erbolario 2019 z akwarelami Franco Testa

kalendarze w twardej oprawie z grafiką z najnowszych kolekcji

Danza di Fiori i Rabarbaro!

Dostawa
Poczta Polska
11,00 zł

DHL
15,00 zł

Bezpłatnie
przy zamówieniach powyżej 300 zł

Odbiór w sklepie

Warunki dostawy
około 2 dni