Nowy Rok - Nowa Ty?

Bądź lepszą wersją siebie czyli bardziej świadomą!

Odpowiedzialność ekologiczna – coraz popularniejszy trend, dotyczący wszystkich rodzajów ludzkiej działalności, w tym branży piękna. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, gleby, mórz i oceanów często spowodowane są nierozsądnym zużyciem zasobów naturalnych oraz tworzeniem produktów na bazie niebezpiecznych, chemicznych składników. Tylko będąc świadomymi konsumentami, jesteśmy w stanie zadbać o naszą przyszłość, zdrowie oraz nasz wspólny dom - Ziemię. Wybieraj naturalne, przyjazne dla skóry i środowiska kosmetyki, stworzone z troską o przyszłość planety i zdrowie konsumentów. W nowym roku postaw na odpowiedzialne i świadome piękno!

1. Czytaj składy kosmetyków.

Zapewnieniem skuteczności i bezpieczeństwa w kosmetykach naturalnych jest przede wszystkim skład, pozbawiony sztucznych i niekorzystnych dla zdrowia i środowiska substancji chemicznych. Dokładną listę wszystkich składników produktu, znajdziesz na opakowaniu w tzw. składzie INCI czyli International Nomenclature of Cosmetic Ingredients. To właśnie INCI pozwala nam upewnić się, z jakim kosmetykiem mamy do czynienia. Składniki INCI ułożone są malejąco według stężeń procentowych – dlatego w składzie kosmetyków L’Erbolario zawsze dominują naturalne substancje aktywne, takie jak organiczne, roślinne ekstrakty i drogocenne olejki, zapewniające skuteczność produktu. W swoim Laboratorium Ekstrakcji marka produkuje ponad 300 różnych ekstraktów roślinnych, wybierając najlepsze rośliny z ekologicznych i certyfikowanych upraw. W taki sposób uzyskują się najlepsze składniki, które charakteryzują naturalne i organiczne kosmetyki L’Erbolario.

Wśród składników naszych produktów nie znajdziesz m.in.: silikonów, formaldehydów, wazeliny, sztucznych barwników, parabenów, SLS i SLES – te agresywne związki pianotwórcze są zastąpione delikatną substancją myjącą, pozyskiwaną z kokosa i cukrów owocowych, która łagodnie oczyszcza skórę, nie naruszając jej płaszczu hydrolipidowego oraz naturalnego pH. Każdy produkt marki jest dodatkowo monitorowany na zawartość 7 metali ciężkich (nikiel, ołów, kadm, rtęć, arsen, antymon, chrom), aby zmniejszyć ryzyko alergii . W trosce o zdrowie konsumentów i środowiska marka także zrezygnowała z użycia mikroplastiku w składzie kosmetyków – tradycyjne cząsteczki syntetyczne w peelingach zastępują estry z wosku jojoba, zmielone orzechy i pestki owoców oraz sól morska.

                                                    

2. Wybierz Piękno bez okrucieństwa.

Jak dbać o siebie, nie robiąc krzywdy innym? Wybieraj etyczne kosmetyki! Większość z nas, mając świadomość, jak wygląda procedura testowania kosmetyków na zwierzętach jest temu przeciwna – dlatego, że takie praktyki są okrutne i wiążą się z olbrzymim cierpieniem zwierząt. Od samego początku swojego istnienia marka L’Erbolario całkowicie zrezygnowała z testowania swoich produktów na zwierzętach, nawet w czasach, gdy te praktyki były powszechnie stosowane. W 1998 roku marka przystąpiła do Międzynarodowego Standardu Zatrzymajmy Eksperymentowanie na Zwierzętach, a wszystkie produkty są gwarantowane przez LAV (włoską Ligę Przeciw Wiwisekcji). Wszystkie kosmetyki L’Erbolario, wymagające dodatkowych badań są testowane przez innowacyjny system in vitro, a tak że na ochotnikach. Oprócz własnych, etycznych przekonań od zawsze walczymy u boku LAV, aby również innym pokazać, że takie okrutne praktyki, zdecydowanie nie są konieczne. Walczymy również o ratunek dla zwierząt wykorzystywanych w cyrkach i wspieramy lokalne inicjatywy na rzecz ratowania zwierząt.

                                                            

3. Ratujmy Planetę razem!

Aby być świadomymi konsumentami, zwracajmy uwagę nie tylko na składy kosmetyków, ale również na opakowania! Czy wiesz, że każdy kawałek plastiku, który kiedykolwiek został wyprodukowany, w dalszym ciągu znajduje się na Ziemi? W wodach oceanicznych znajduje się już ponad 5 bilionów kawałków odpadów syntetycznych, które są ogromnym zagrożeniem dla fauny i flory oceanicznej, a proces rozkładu tworzyw sztucznych wynosi nawet do 1000 lat. Obecnie tylko ok. 10 procent plastiku poddawane jest recyklingowi. By wnieść swój wkład w ratowanie Planety, L’Erbolario tworzy flakony i butelki kosmetyków z materiałów ekologicznych, takich jak trzcina cukrowa i szkło, szukając wciąż nowych rozwiązań. Dodatkowo, do produkcji wszystkich wyrobów z papieru L'Erbolario używa wyłącznie papieru z certyfikatem FSC®, zgodnie z rygorystycznymi normami środowiskowymi i społecznymi, wspierając dobre i odpowiedzialne zarządzanie zasobami leśnymi.

Coraz częściej na opakowaniach naszych produktów, możesz znaleźć symbol OWP – są to przełomowe linie kosmetyków w opakowaniach z recyklingu plastiku oceanicznego z inisjatywy Ocean Waste Plastic. Głównym celem projektu OWP jest budowanie świadomości na temat odpadów oceanicznych, a także zmiana zachowania konsumentów, aby w przyszłości Ocean Waste Plastic zastąpił pierwotne materiały. Ważnym powodem, by wybrać kosmetyki w opakowaniach OWP także jest to, że produkcja opakowań z recyklingu plastiku oceanicznego pozwala zmniejszyć emisję CO2 o 60%, zużycie energii o 85% i emisje gazów cieplarnianych o 75%.

Wykorzystywanie innowacyjnych technologii naukowych na korzyść środowiska – to jedną z najważniejszych zasad działalności L’Erbolario. Dla produkcji naturalnych kosmetyków z samego serca Włoch jest używany wyłącznie własny system zarządzania środowiskowego i energia elektryczna z parku fotowoltaicznego, dzięki czemu unikamy emisji w powietrze ponad 500 000 kg dwutlenku węgla. Przystępując do inicjatywy Life Gate – Zero Impact®, w ramach którego planuje się ilościowe określenie bardzo skromnych emisji dwutlenku węgla spowodowanych działalnością w zakresie produkcji energii odnawialnej, a następnie zrekompensowanie ich poprzez przyczynienie się do tworzenia i ochrony nowych lasów we Włoszech i na świecie, które mogą je ponownie wchłonąć. Dlatego L’Erbolario przystępując do tego projektu nie tylko wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych, ale także Energię ze źródeł odnawialnych z Zero Impact®.

 

Możesz zrobić dla naszej Planety więcej niż myślisz!