Franco Testa, mistrz rysunku przyrodniczego

Wielki ilustrator, niezrównany akwarelista, Franco Testa zawsze był i mimo swojego odejścia, zawsze będzie artystą z niekwestionowanym talentem. Urodzony w Novara w 1937 roku, uczęszczał do Accademia di Brera, gdzie pokazał swoją niesamowitą zdolność portretowania ludzi i zwierząt w prawdziwie niepowtarzalnym stylu.

Po licznych doświadczeniach zawodowych w dziedzinie komunikacji, Franco Testa, wybrał ścieżkę naturalistycznej ilustracji, po czym nawiązał ważną współpracę z wyspecjalizowanymi czasopismami, takimi jak "Airone", "Silva", "Aqua", "Focus", "Terres Sauvages", " Panorama”. Prowadził również kursy w Europejskim Instytucie Projektowania i WWF.
W latach dziewięćdziesiątych, dzięki Dyrektorowi Artystycznemu Angelo Sganzerli, poznał L'Erbolario i od tego momentu rozpoczęła się więź i przyjaźń trwająca ponad 20 lat.

Partnerstwo z nieoczekiwanym sukcesem

Pierwszy kalendarz L'Erbolario, z przepięknymi grafikami Franco Testa, pochodzi z 1995 roku: na kartkach kalendarza szczegóły są tak precyzyjne, a pociągnięcia pędzla są tak cudownie dokładne, że prawie wydaje się, że kwiaty kwitną na kartach, a ptaki ożywają i odlatują ku niebu. Od tego momentu nasze kalendarze, po mistrzowsku zilustrowane przez Franco, "ułożone" przez Angelo Sganzerla i ze zręcznymi opisami podpisanymi przez Sandro Fusina, zaczęły być coraz bardziej znane, by stać się w końcu dziełem, pożądanym przez kolekcjonerów, pasjonatów sztuki i przyrody. Stały się niekwestionowanym znakiem rozpoznawczym L'Erbolario. Od 2019 roku, rolę twórcy pięknych grafik na stronach naszych kalendarzy, przejął niezwykle utalentowany ilustrator - Alfonso Goi, który we wspaniały sposób kontynuuje

Cóż za nieoczekiwaną niespodzianką jest dla nas wszystkich, gdy odkrywamy, że tak wiele osób w różnych częściach świata, od Zachodu po Daleki Wschód, nieustannie poszukuje kalendarzy, aby wzbogacić swoją kolekcję! Jesteśmy niezwykle szczęśliwi widząc, jak oprawiacie grafiki w ramkach i na stałe są one ozdobą Waszego domu.

Jeżeli chcesz zostać posiadaczem wspaniałego Kalendarza ściennego L'Erbolario na 2021 r., wystarczy, że dokonasz zakupu w naszym sklepie i przy finalizacji zakupu wpiszesz

kod: 2021

Każdy zakup honorowany jest kalendarzem. Wielu naszych klientów, robiących zakupy regularnie, otrzymało już w tym roku kalendarz, dlatego, jeżeli nie wygenerujesz kodu, Kalendarz ścienny nie zostanie dołączony do paczki.

Dodatkowo, jeżeli Twoje zakupy przekraczają kwotę 100zł - wpisz również

kod: BOUQUET

dzieki któremu oprócz Kalendarza ściennego 2021, dostaniesz również Kalendarz kieszonkowy z grafiką z nowych kolekcji Bouquet d'Oro oraz Bouquet d'Argento (kolor wysyłany losowo).

Dołącz do świata miłośników sztuki i natury!

Obejrzyj galerię Kalendarzy L'Erbolario od 1995r. >>>