Nasze wartości

W L'Erbolario wierzymy, że piękno zawsze powinno iść w parze z przestrzeganiem norm etycznych. Oto zasady, które niczym latarnia morska od czterdziestu lat przyświecają naszej pracy.

Demokratyzacja piękna

Nasza firma narodziła się z marzenia, aby piękno było dostępne dla każdego. Możemy z dumą powiedzieć, że w ciągu ponad czterdziestu lat pracy nigdy nie przestaliśmy marzyć. Nadal bezustannie angażujemy się w tworzenie produktów o wysokiej skuteczności. Nadal wszystkie nasze kosmetyki roślinne zawierają wysoki procent skoncentrowanych substancji czynnych pochodzenia roślinnego. Nadal stale oferujemy kosmetyki o doskonałym stosunku jakości do ceny.

Piękno bez okrucieństwa

Nigdy nie testowaliśmy produktów kosmetycznych na zwierzętach, również w czasach – teraz już na szczęście odległych – gdy ta praktyka była szeroko stosowana. Od 1998 roku z pełnym entuzjazmem stosujemy się do Międzynarodowego Standardu Zatrzymajmy Eksperymentowanie na Zwierzętach. Podczas tworzenia formuł naszych kosmetyków używamy surowców, których bezpieczeństwo i tolerancja zostały już od dawna dokładnie przetestowane i które w związku z tym nie wymagają nowych, dodatkowych badań. W szczególności, zgodnie z wymaganiami Standardu, nie używamy surowców testowanych po podpisaniu przez nas Standardu.

Jasne zasady

Chcemy, aby nasze produkty i działalność zawsze podlegały jasnym zasadom. Przejrzystość zaczyna się dla nas od pojedynczych produktów, na opakowaniach których umieszczamy długą listę informacji, naszym zdaniem bardzo istotnych. Jasne zasady oznaczają dla nas przejrzystość i klarowność celów: posiadamy certyfikaty dotyczące środowiska i samej firmy, które opisujemy w każdym katalogu i w każdej broszurze, zawsze dostarczając danych pozwalających na sprawdzenie Oficjalnych Certyfikatów, którymi szczyci się nasza Firma.

Zrównoważony rozwój środowiska naturalnego

Jesteśmy przyjaciółmi piękna, w tym także piękna naszej planety! Od lat stosujemy wszelkie niezbędne środki w celu zapobiegania, zmniejszania i, tam gdzie to możliwe, wyeliminowania wszelkich form zanieczyszczenia lub nieuzasadnionego zużycia zasobów związanych z naszą pracą. Wszystkie nasze kosmetyki roślinne są tworzone i przygotowywane w Lodi, w naszym zakładzie produkcyjnym wyposażonym w System Zarządzania Środowiskowego (Certyfikat UNI EN ISO 14001 nr Certyfikatu 497-2002-AE-MIL-SINCERT DNV), a cała nasza działalność rolnicza jest certyfikowana przez ICEA (Instytut Certyfikacji Etycznej i Środowiskowej). To wszystko dlatego, że już od czasu powstania naszej firmy jesteśmy zaangażowani w prowadzenie działań produkcyjnych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego.

Etyka zawodowa

Nasze kosmetyki powstają w zakładzie produkcyjnym, w którym ponad 150 naszych Pracowników pracuje w zdrowym, spokojnym, przyjemnym i dynamicznym środowisku, pozostając w przyjaznych i przejrzystych relacjach. Wszyscy w L’Erbolario mają pewność, że współdzielą bezpieczne środowisko pracy, korzystają z równych szans, nie spotkają się z żadnego rodzaju dyskryminacją, oraz że jakość ich pracy jest doceniana.

Globalne formuły kosmetyków...

Często wyjeżdżamy z naszych pięknych rodzinnych stron, aby dostać się do innych bliskich i dalekich miejsc. Podróżujemy po świecie w poszukiwaniu nowych surowców. Byliśmy w Gwatemali i Maroku, aby zbierać liście Aloesu i przelewać Olej Arganowy; wybraliśmy się do Afryki, bo nieodparcie przyciągały nas imponujące drzewa Baobabu i Kigelii; zatrzymaliśmy się na Molukach – Wyspach Korzennych, gdzie piękne kobiety o hebanowych włosach przekazały nam swoje sekrety urody.

... ale lokalna produkcja na każdym etapie

Każdy etap naszej działalności, od stworzenia formuły kosmetyku do kontroli jakości, od przygotowania półproduktów do pakowania, zawsze jest realizowany w naszym zakładzie produkcyjnym w Lodi: nigdy nie zleciliśmy jakiegokolwiek etapu produkcji w innych krajach, a zwłaszcza w tych, w których łamane są prawa człowieka i podstawowe prawa pracowników. Możemy z dumą powiedzieć, że nasze kosmetyki są w 100% MADE IN ITALY!