Nasze kosmetyki roślinne

Oferujemy naturalny produkt, który spełnia oczekiwania i wyraźnie to udowadnia, ma doskonały stosunek jakości do ceny, pochodzi z wyselekcjonowanych surowców, jest fachowo produkowany zgodnie z najsurowszymi Standardami Dobrej Praktyki Wytwarzania i jest ściśle kontrolowany na każdym etapie przetwarzania.

Nasze kosmetyki dają wysoką gwarancję bezpieczeństwa, są hipoalergiczne i mają skuteczne działanie, oraz są certyfikowane na podstawie ścisłych badań klinicznych, wykonywanych na nasze zlecenie na Uniwersytecie w Pawii – wyłącznie na zdrowych ochotnikach, nigdy na zwierzętach.

Substancje roślinne

Od zawsze, dzięki rodzinnej i lokalnej tradycji, jesteśmy entuzjastami niezliczonych zalet roślin, z których wszystkie nasze kosmetyki czerpią swoją skuteczność i które sprawiają, że ich użycie jest tak przyjemne. Przewodnia filozofia naszej firmy opiera się na znalezieniu równowagi pomiędzy nauką i tradycją: w L'Erbolario najbardziej zaawansowane systemy produkcyjne i ciągłe badania kosmetyczne idą w parze z poszanowaniem tradycji ziołolecznictwa.

Awangardowe badania

Nad stworzeniem formuły każdego z naszych kosmetyków pracuje zespół chemików, biologów i farmaceutów. Nasze Laboratorium Badań i Rozwoju, którego zaawansowany poziom umiejętności w zakresie kompozycji formuł kosmetycznych i którego rygorystyczne metody badań zostały uznane przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań (MURST), nieustannie pracuje nad znalezieniem coraz to nowych zastosowań roślinnych substancji aktywnych, jak również nad stworzeniem jeszcze bardziej wydajnych, bezpiecznych i przyjemnych w użyciu kosmetyków. Nowe i innowacyjne Laboratorium Ekstraktów koncentruje się natomiast na rozwoju coraz bardziej wyrafinowanych i skutecznych technik ekstrakcji.

Odmowa prowadzenia testów na zwierzętach.
Od zawsze.

Od czasów stworzenia formuły pierwszych kosmetyków, nigdy nie braliśmy pod uwagę możliwości testowania produktów na zwierzętach. Od lat z pełnym entuzjazmem stosujemy się do Międzynarodowego Standardu Zatrzymajmy Eksperymentowanie na Zwierzętach.

Bezpieczeństwo

Nasze kosmetyki roślinne produkowane są w optymalnych warunkach higienicznych. Nasi koledzy z Kontroli Jakości pobierają próbki i wykonują testy fizykochemiczne i mikrobiologiczne surowców, materiałów opakowań, półproduktu i produktu gotowego. Przed przedstawieniem produktu naszym klientom, wszystkie nasze kosmetyki roślinne poddawane są gruntownym badaniom klinicznym mającym na celu znalezienie źródeł potencjalnych podrażnień i alergenów. Ocena tych badań odbywa się zawsze w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Terapii Medycznej Uniwersytetu w Pawii.

Skuteczność

Podobnie jak bezpieczeństwo, również skuteczność naszych kosmetyków jest starannie i regularnie sprawdzana. Nasze produkty kosmetyczne są poddawane klinicznym testom instrumentalnym, in vitro lub samoocenie osób testujących, zawsze pod kontrolą Uniwersytetu w Pawii.

Przyjemność stosowania

Przyjemność stosowania jest nieodzownym elementem produktu i jest prawdziwym wyzwaniem w przypadku kosmetyków naturalnych i ekologicznych, dlatego jest jednym ze stałych obiektów naszych badań. Staramy się oferować kosmetyki, które są skuteczne, ale także mają przyjemną konsystencję. Delikatny zapach naszych produktów i ich wyrafinowane opakowania przypominające tablice botaniczne dawnych mistrzów ziołolecznictwa, to wyróżniające nas cechy, z których jesteśmy szczególnie dumni!