Kwas hialuronowy / Acido Ialuronico

Kwas hialuronowy / Acido Ialuronico

Nawilżanie jest bardzo istotne. Nasze przeżycie zależy od wody - mówi się nawet, że tam, gdzie jest woda, tam jest życie. Woda jest jednym z najważniejszych składników naszego ciała (nawet kości w jednej czwartej składają się z wody) i zdaniem ekspertów, dla dobra naszego organizmu powinniśmy pić co najmniej osiem szklanek wody dziennie.

Czytaj więcej (...)

Nawilżanie jest bardzo istotne. Nasze przeżycie zależy od wody - mówi się nawet, że tam, gdzie jest woda, tam jest życie. Woda jest jednym z najważniejszych składników naszego ciała (nawet kości w jednej czwartej składają się z wody) i zdaniem ekspertów, dla dobra naszego organizmu powinniśmy pić co najmniej osiem szklanek wody dziennie.

A jak dużo płynów potrzebuje nasza skóra? Dopóki jesteśmy młodzi, nasza skóra jest nasycona wodą, szczególnie dzięki działaniu zawartego w niej Kwasu Hialuronowego, ale w momencie, gdy aktywność tej cząsteczki maleje, to od nas zależy dbanie o codzienne nawilżanie, aby zapobiec utracie jędrności tkanek.

Jak jabłko, które tracąc wodę kurczy się, odwodniony naskórek starzeje się szybciej, ponieważ niedobór wody „opróżnia” tkanki i powoduje, że wszystkie ruchy i mimika pozostawiają mocniejsze, głębsze bruzdy. Z kolei dobrze nawilżona i świeża skóra jest miękka i bardziej „plastyczna” i elastyczna, dzięki czemu może utrzymywać przez długi czas zwartość i gęstość typowe dla młodych tkanek. Jest zatem kluczową kwestią, aby określić skuteczną strategię nawilżania i przywracania piękna, aby przeciwdziałać starzeniu i ochraniać skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Kwas Hialuronowy: rewelacyjny składnik kosmetyczny

Kwas Hialuronowy jest awangardowym składnikiem kosmetycznym, należącym do najskuteczniejszych składników aktywnych przeciwdziałającym starzeniu się skóry.

Ta niezwykle wydajna hydrofilowa cząsteczka jest w stanie:

  • zapewnić skórze ciągły, odpowiedni poziom nawilżenia;
  • ograniczyć procesy parowania, które pozbawiają skórę zawartości wody, narażając ją na ryzyko wysuszenia i w konsekwencji pojawienia się nieestetycznych zmarszczek i bruzd;
  • zapewnić gładkość i zwartość skóry;
  • wspomagać fizjologiczną produkcję kolagenu typu I, białka, które reguluje szczelność i jędrność tkanek skóry.

 

TRZY RÓŻNE MASY CZĄSTECZKOWE DZIAŁAJĄ NA TRZECH RÓŻNYCH POZIOMACH SKÓRY

W preparatach L'Erbolario Kwas Hialuronowy występuje w trzech różnych masach cząsteczkowych, jest więc w stanie działać na różnych poziomach naskórka i być trzy razy bardziej skuteczny i aktywny.

Kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej: zatrzymuje się na powierzchni naskórka, aby stworzyć niewidzialną warstewkę, posiadającą zdolność blokowania wody wewnątrz skóry i ograniczenia jej parowania.

Kwas hialuronowy o średniej masie cząsteczkowej: przenika poprzez barierę skórną i dostarcza skórze ilość wody konieczną do zachowania nienaruszonego stanu urody.

Kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej: posiada unikalną cechę wnikania głęboko w naskórek, w celu wspierania fizjologicznego wytwarzania kolagenu, białka odpowiedzialnego za dbanie o gęstość i zwartość skóry.

Metoda ekstrakcji: Kwas Hialuronowy wykorzystywany przez L'Erbolario jest otrzymywany w procesie biotechnologicznym, a konkretnie w procesie fermentacji przeprowadzanym za pomocą niemodyfikowanych genetycznie bakterii kwasu mlekowego na podłożu roślinnym uzyskanym ze Zboża.

Maksymalizacja nawilżenia, minimalizacja oznak starzenia

L’Erbolario postanowił opracować swój najbardziej innowacyjny projekt kosmetyczny do pielęgnacji twarzy w oparciu o rewelacyjny Kwas Hialuronowy: są to cztery skuteczne kosmetyki, łączące siłę przeciwdziałania oznakom starzenia i silne zdolności nawilżające Kwasu Hialuronowego z mocnym działaniem kosmetycznym awangardowych składników aktywnych, takich jak komórki macierzyste z Różanecznika Alpejskiego i Olejek z Hibiskusa. Rezultatem jest niezwykle skuteczna, multiaktywna kuracja upiększająca, która dzień po dniu przywraca świeżość i blask skórze twarzy, szyi i ust, rozświetlając cerę, podkreślając kontury i stopniowo spłycając zmarszczki, bruzdy i linie mimiczne.

Komórki macierzyste z Różanecznika Alpejskiego
Dzięki zdolnościom adaptacyjnym rośliny, z której są pozyskiwane, Komórki Macierzyste pochodzące z liści Różanecznika Alpejskiego stanowią cenny składnik kosmetyczny. Mają one bardzo silne działanie przeciwdziałające oznakom starzenia i przeciwdziałające utracie wilgoci w skórze, a ponadto pomagają jej dobrze znosić stres w różnych warunkach środowiska (wiatr, słońce, nagłe zmiany temperatury, suchość), a także w utrzymaniu miękkości, świeżości i jędrności.

Olejek z Hibiskusa
Olejek z Hibiskusa, lekki i nietłusty, jest bogaty w kwas oleinowy i linolowy (Omega 6) i frakcje niezmydlające (tokoferole i fitosterole), co czyni go cennym i skutecznym składnikiem kosmetycznym. Ma efektywne działanie zmiękczające, odżywcze i ujędrniające naskórek twarzy, a także jest idealnym składnikiem do pielęgnacji ust, zwłaszcza, gdy są bardzo suche i spierzchnięte.

Produkty z linii:

na stronie