Olej Arganowy / All'Olio di Argan

Olej Arganowy / All'Olio di Argan

Susza i gorący klimat marokańskiej ziemi nie przeszkadza drzewom arganowym, a co więcej, to właśnie takie środowisko pozwala Arganii żelaznej cieszyć się bujnością, osiągając imponujący wiek 150-200 lat. Marokańskiej ludności dobrze znane są jej cenne właściwości, albowiem sama roślinaCzytaj więcej (...)

Susza i gorący klimat marokańskiej ziemi nie przeszkadza drzewom arganowym, a co więcej, to właśnie takie środowisko pozwala Arganii żelaznej cieszyć się bujnością, osiągając imponujący wiek 150-200 lat. Marokańskiej ludności dobrze znane są jej cenne właściwości, albowiem sama roślina pomaga utrzymać w dobrym stanie glebę i pastwiska, tworząc naturalną barierę dla postępującego zjawiska pustynnienia.

Równie nieocenione są właściwości złotego Olejku - Argan Oil wydobywanego przez berberyjską ludność wedle specjalnego tradycyjnego procesu z twardych orzechów zielonych owoców Arganu. Argan to swoisty płynny olej: niebywale cenny, gdyż do uzyskania jednego litra zużywanych jest ponad 50 kilogramów orzechów, a także niezwykle wyjątkowy, gdyż przebogaty w egzogenne kwasy tłuszczowe i w Witaminę E. Olej ten odgrywa szczególną rolę w przywracaniu jędrności skóry i pobudzania do życia witalnych funkcji komórkowych. Dlatego właśnie naukowcy L’Erbolario wybrali olej arganowy na głównego bohatera specjalnej linii produktów – Argan Oil opracowanych i stworzonych z myślą zapewnieniu - dzięki wyjątkowo intensywnemu działaniu przeciwutleniaczy - ochrony piękna skóry twarzy, ciała i włosów, przywracając im naturalną świeżość.

Linia Argan Oil zawiera w swoim składzie zarówno produkty do oczyszcania i pielęgnacji w twarzy, a także szeroką gamę produktów do pielęgnacji ciała i włosów.

Warto podkreślić, że czysty argan w naszych olejach stanowi ponad 99,5% składu!

Produkty z linii:

na stronie