Algadetox

Algadetox

Siła oceanu i detox skóry!

Chciałabyś, aby Twoja skóra była pełna blasku i miała piękny koloryt? Chętnie zrezygnowałabyś już z ciężkich kryjących podkładów, ale nie możesz sobie na to pozwolić, ponieważ Twoja cera maCzytaj więcej (...)

Siła oceanu i detox skóry!

Chciałabyś, aby Twoja skóra była pełna blasku i miała piękny koloryt? Chętnie zrezygnowałabyś już z ciężkich kryjących podkładów, ale nie możesz sobie na to pozwolić, ponieważ Twoja cera ma szary ziemisty odcień? Czy wiesz, że powodem takiego stanu może być smog, który nie tylko wpływa negatywnie na układ oddechowy, ale także na naszą skórę?

Zanieczyszczenia smogowe – dwutlenek siarki, tlenki azotu, metale ciężkie o wiele łatwiej dostają się do Twojej skóry zimą, kiedy jest ona przesuszona
i podrażniona suchym powietrzem, mrozem, wiatrem. Czynniki te uszkadzają barierę hydrolipidową skóry zaburzając jej prawidłowe funkcjonowanie. Zanieczyszczenia, pyły przemysłowe wytwarzają w naszej skórze wolne rodniki, które z kolei uszkadzają włókna kolagenowe. Często dochodzi do stresu oksydacyjnego co znaczy, że wolne rodniki o wiele szybciej się rozwijają i hamują dopływ tlenu do komórek. Przyspiesza to proces starzenia się skóry, powstają przebarwienia, skóra staje się szara, zmęczona, podrażniona, może nawet pojawić się trądzik.

Mamy wiele przepisów na diety oczyszczające, a jak poradzić sobie ze skórą?

Przedstawiamy skuteczny przepis na detox skóry oparty na algach !

Na czas detoksu ogranicz pielęgnację skóry twarzy do minimalizmu kosmetycznego, czyli
3 produktów Alga Detox + hydrolatu rumiankowego lub lipowego do tonizowania skóry. Spróbuj także zrezygnować w tym czasie z kosmetyków do makijażu, które zawierają dużo związków chemicznych, silikonów i substancji komedogennych, które obciążają Twoją skórę.

Gotowa do działania? Zaczynamy !

Punkt pierwszy – OCZYSZCZAJ. To kluczowy element
w detoksykacji skóry. Eksfoliujący olejek w żelu w mikrosferami
z wosku jojoba, skutecznie oczyści skórę ze smogu i pozostałych zanieczyszczeń, nie uszkadzając bariery lipidowej naskórka. Formuła bogata w ekstrakty z Alg Laminaria oraz lawendy morskiej, nada skórze nowego blasku oraz doskonale ją nawilży.

Aby oczyszczanie było jeszcze skuteczniejsze  powtarzaj czynność dwa razy dziennie - rano i wieczorem.

Punkt drugi - ZAPEWNIJ ODPOWIEDNIĄ OCHRONĘ. Każdego dnia Twoja skóra narażona jest na różne rodzaje stresu środowiskowego – smog, dym papierosowy, słońce.

Zastosuj krem o lekkiej strukturze z filtrem SPF 15, który dzięki obecności algi  Laminaria Digitata (listownica palczasta)  i ekstraktu z Moringi, zapewni skuteczną ochronę zapobiegając osadzaniu się metali ciężkich i dymu na skórze. Są one połączone z ekstraktem z alg  Klamath (alga
z wulkanicznego jeziora) i Sargassum Muticum o właściwościach antyoksydacyjnych. Formuła  zawiera również kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej i wiele olejków – z oliwy, kamelii, granatu i chia – które sprawią, że Twoja skóra będzie zawsze dobrze odżywiona, stonowana
i nawilżona.

Punkt trzeci – REGENERUJ Krem- maska na noc o działaniu „naprawczym”. Twoja skóra przez cały dzień musi zmagać się i bronić przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi, a przede wszystkim smogiem i dymem papierosowym. Czas na odpoczynek! Zastosuj ten preparat, aby przywrócić skórze jej naturalny blask. Witamina C oraz ekstrakty z algi Sargassum Muticum i Chlorelli intensywnie neutralizują wolne rodniki, przeciwdziałając starzeniu się skóry. Ekstrakt z Moringi, kwas fitynowy i ceramidy z oliwek działają synergicznie, przywracając naturalną barierę naskórka. Zapomnij o zmęczonej i zestresowanej skórze!

Stosuj preparat regularnie każdego dnia.

Raz w tygodniu nałóż krem w większej ilości, aby utworzył grubą warstwę maski. Pozostaw na 10 minut lub na całą noc, aby jeszcze mocniej zregenerować skórę.

Toksyny smogowe wpływają również negatywnie na nasz organizm co skutkuje zmęczeniem, brakiem energii i problemami z koncentracją. Nie zapomnij także o odpowiedniej diecie bogatej w błonnik. Jedz dużo warzyw i owoców, a także nasion i orzechów. Pij dużo wody, zielonej herbaty i ziół, które mocno detoksykują. Unikaj produktów bogatych w cukry proste, kawy, alkoholu oraz wysoko przetworzonych pokarmów.

 

Produkty z linii: