Algadetox

Algadetox

Chciałabyś, aby Twoja skóra była pełna blasku i miała piękny koloryt? Chętnie zrezygnowałabyś już z ciężkich kryjących podkładów, ale nie możesz sobie na to pozwolić, ponieważ Twoja cera ma szary ziemisty odcień? Czy wiesz, że powodem takiego stanu może być smog, który nie tylko wpływa negatywnie na układCzytaj więcej (...)

Chciałabyś, aby Twoja skóra była pełna blasku i miała piękny koloryt? Chętnie zrezygnowałabyś już z ciężkich kryjących podkładów, ale nie możesz sobie na to pozwolić, ponieważ Twoja cera ma szary ziemisty odcień? Czy wiesz, że powodem takiego stanu może być smog, który nie tylko wpływa negatywnie na układ oddechowy, ale także na naszą skórę?

Zanieczyszczenia smogowe – dwutlenek siarki, tlenki azotu, metale ciężkie o wiele łatwiej dostają się do Twojej skóry zimą, kiedy jest ona przesuszona
i podrażniona suchym powietrzem, mrozem, wiatrem. Czynniki te uszkadzają barierę hydrolipidową skóry zaburzając jej prawidłowe funkcjonowanie. Zanieczyszczenia, pyły przemysłowe wytwarzają w naszej skórze wolne rodniki, które z kolei uszkadzają włókna kolagenowe. Często dochodzi do stresu oksydacyjnego co znaczy, że wolne rodniki o wiele szybciej się rozwijają i hamują dopływ tlenu do komórek. Przyspiesza to proces starzenia się skóry, powstają przebarwienia, skóra staje się szara, zmęczona, podrażniona, może nawet pojawić się trądzik.

Mamy wiele przepisów na diety oczyszczające, a jak poradzić sobie ze skórą?

Przedstawiamy skuteczny przepis na detox skóry oparty na algach !

 

Produkty z linii: