Lilla Lilla

Lilla Lilla

"Zanim do niego dotarliśmy, spotkaliśmy zapach kwiatów, wychodzących na powitanie nieznajomych. Spośród świeżych zielonych serduszek ich liści, kwiaty w postaci kępek fioletowych lub białych delikatnych płatków z ciekawością wznosiły się nad bramą parku - Oto jak Marcel Proust w swojej pracy „W poszukiwaniu straconegoCzytaj więcej (...)

"Zanim do niego dotarliśmy, spotkaliśmy zapach kwiatów, wychodzących na powitanie nieznajomych. Spośród świeżych zielonych serduszek ich liści, kwiaty w postaci kępek fioletowych lub białych delikatnych płatków z ciekawością wznosiły się nad bramą parku - Oto jak Marcel Proust w swojej pracy „W poszukiwaniu straconego czasu” opisuje swoje wspomnienie bzu.

A jeszcze wcześniej, w starożytności, legendy i symbole przypisywane tym niezwykłym kwiatom były kojarzone z niezwykłą mocą. Wierzono, że wróżki przebywają wśród kwiatów bzów, ponieważ tylko tam mogą odpocząć, zregenerować się i cieszyć czarującym zapachem. Zgodnie z tradycją roślin bez chroni teren w którym został posadzony przed złymi duchami.

Jednak jego najbardziej wymownym znaczeniem jest bez wątpienia symbol szczerej miłości i emocji odczuwanych przez dwoje kochanków podczas ich pierwszego spotkania.

Jedną z cech, która sprawiła, że bez został wykorzystany w naszych kosmetykach jest jego niezwykły zapach „prawdziwie beztroski” pełen świeżości i radości. Niewiele, bardzo niewiele kwiatów i krzewów może dorównać zapachowi wydzielanemu przez kwiaty bzu w okresie jego kwitnięcia w kwietniu i maju! Te małe kwiaty, otoczone liśćmi w kształcie serca, potrafią wypełnić powietrze, nadając każdemu miejscu niezwykły charakter.

Zgodnie z powszechną tradycją, zapach bzu łagodzi lęk i niepokój poprzez rozproszenie stresujących sytuacji emocjonalnych.

Produkty z linii: