Delicalma

Delicalma

Od teraz Ty decydujesz kiedy się zaczerwienisz ! - Pielęgnacja skóry wrażliwej i skłonnej do zaczerwienień

 

Czy z rumieńcem Ci do twarzy?

Tak, rumiane policzki dodają nam wdzięku, jeśli jest to chwilowe zaróżowienie, będące oznaką nieśmiałości, zawstydzenia lub w momencieCzytaj więcej (...)

Od teraz Ty decydujesz kiedy się zaczerwienisz ! - Pielęgnacja skóry wrażliwej i skłonnej do zaczerwienień

 

Czy z rumieńcem Ci do twarzy?

Tak, rumiane policzki dodają nam wdzięku, jeśli jest to chwilowe zaróżowienie, będące oznaką nieśmiałości, zawstydzenia lub w momencie nagłej zmiany temperatur – gdy z mroźnego powietrza przechodzisz do ogrzewanego pomieszczenia.

Niestety wiele kobiet boryka się na co dzień z problemami cery naczyniowej. Długotrwałe zaczerwienienie twarzy wywołuje dyskomfort, zdradza nasze emocje lub pielęgnacyjne błędy. Mogą być one wywoływane silnymi emocjami, stresem, mroźną pogodą, gorącymi lub ostrymi potrawami, alergiami, czasami również cera naczyniowa dziedziczona jest genetycznie. Początkowe zaczerwienienia mogą doprowadzić do pojawienia się teleangiektazji czyli potocznie nazywanych pajączków. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz odpowiednia pielęgnacja cery wrażliwej.

Bardzo ważnym czynnikiem do właściwej pielęgnacji każdej skóry, jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Osoby, które mają wrażliwą cerę, a ich policzki często ulegają zaczerwienieniu, powinny wybierać kremy o delikatnym i uspakajającym składzie. Zalecane jest, aby cała codzienna pielęgnacja cery nadwrażliwej uwzględniała kosmetyki przeznaczone to tego typu cery, np. organiczna linia L’Erbolario Delicalma: płyn micelarny, krem to twarzy oraz olejek to twarzy i ciała.

Naturalne i organiczne produkty pozbawione są chemicznych substancji. Zawarte w nich składniki aktywne pochodzą z ekologicznych upraw, dzięki czemu mamy pewność, że produkty są delikatne i bezpieczne dla skóry. W produktach z linii Delicalma, ekstrakty roślinne zostały dobrane w taki sposób, aby skutecznie zmniejszać zaczerwienienia oraz uczucie pieczenia wrażliwej skóry twarzy. Natychmiastowo koją podrażnienia oraz niwelują uczucie dyskomfortu.

Należy również zadbać o ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Wychodząc na słońce nie zapomnij o nałożeniu kremu z filtrem minimum 15 SPF. Zamiast ciężkich podkładów, które uniemożliwiają swobodne oddychanie skóry, używaj kremów BB lub CC, które nie tylko wyrównują koloryt skóry i chronią przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego, ale także skutecznie nawilżają i wzmacniają natujralną barierę ochronną Twojej skóry, np. L’Erbolario Kwas Hialuronowy krem CC.

Zwróć uwagę również na swoją dietę. Osoby, które mają kruche naczynka powinny zaplanować dietę w taki sposób, aby produkty były bogate w witaminy C, K i PP które uszczelnią i wzmocnią naczynia włosowate.

Produkty z linii: