Accordo Arancio

Accordo Arancio

Wszystkie pozytywne symbole wiążą się z jednym z najbardziej żywotnych kolorów: pomarańczowym. Ten intensywny kolor idealnie łączy się z witalnością i wewnętrzną harmonią, pomaga przywrócić równowagę wewnętrzną. Mówi się, że symbolizuje potrzebę zdobycia doświadczeń, z którymi wiążą się przyjemne i przywracające siły uczucia: oto, dlaczego skóraCzytaj więcej (...)

Wszystkie pozytywne symbole wiążą się z jednym z najbardziej żywotnych kolorów: pomarańczowym. Ten intensywny kolor idealnie łączy się z witalnością i wewnętrzną harmonią, pomaga przywrócić równowagę wewnętrzną. Mówi się, że symbolizuje potrzebę zdobycia doświadczeń, z którymi wiążą się przyjemne i przywracające siły uczucia: oto, dlaczego skóra ciała z entuzjazmem powita Accordo Arancio, linię opartą na wyjątkowych recepturach stworzonych z myślą o zachowaniu jej piękna, której świeży zapach wyróżnia się optymizmem i energią. Wyjątkowymi właściwościami dla skóry charakteryzują się cenne fitokosmetyczne składniki pochodzenia roślinnego, spośród których wyróżniają się trzy owoce, wszystkie w kolorze pomarańczowym, starannie wybrane przez Dział Badań L’Erbolario ze względu na ich działanie przywracające jędrność tkanek: mandarynka, gorzka pomarańcza i miechunka.

Niegdyś wierzono, że krajem pochodzenia pierwszego z nich, czyli mandarynki, są Chiny: dlatego też gdy pojawiła się w Europie w połowie XIX w., kolor owocu skojarzono z szatami chińskich starożytnych wychowawców, Mandarynów. L’Erbolario wybrała ten owoc ze względu na bogactwo flawonoidów, witaminy C, witamin z grupy B i A, żelaza, magnezu i kwasu foliowego: w produktach zawarto jej miąższ, liście i skórkę, a także czystą wodę destylowaną z owoców, tworząc w ten sposób mieszankę o działaniu przeciwutleniającym i ochronnym. Gorzka pomarańcza wywodząca się z rodziny Citrus Aurantium pojawiła się na Sycylii dzięki Arabom, którzy uprawiali ją od końca pierwszego tysiąclecia. Była również powszechnie wykorzystywana w chińskiej medycynie tradycyjnej ze względu na swe właściwości pobudzające witalne funkcje fizjologiczne. Tym razem wykorzystano ją celem przywrócenia skórze elastyczności, dzięki właściwościom zmiękczającym i ujędrniającym ekstraktu uzyskiwanego ze skórki. Bogata w taniny, witaminy, sacharydy i sole mineralne miechunka, to jadalna jagoda, której nazwa oznacza "bańkę", gdyż kielich otulający owoc charakteryzuje się wdzięcznym kulistym kształtem: jej substancje aktywne wzbogacają ekstrakt hydroglicerynowy, nadając formule właściwości nawilżających i przywracających świeżość skóry. Pomarańcza od dziś naprawdę nadaje skórze miękkość i gładkość dzięki właściwościom tych produktów: pełna pasji barwa w połączeniu z harmonijnym zapachem to idealny towarzysz na co dzień każdej kobiety i każdego mężczyzny.

Produkty z linii: