Regine dei Prati

Regine dei Prati

Coraz więcej promieni słońca, zieleniejąca trawa przyciąga wzrok a w lekkim wietrze można poczuć lekki i świeży zapach łąki. Nie ma wątpliwości: po długim śnie zimowym naturaCzytaj więcej (...)

Coraz więcej promieni słońca, zieleniejąca trawa przyciąga wzrok a w lekkim wietrze można poczuć lekki i świeży zapach łąki. Nie ma wątpliwości: po długim śnie zimowym natura budzi się do życia!

Z przyjemnością  wybierz się na spacer po trawiastych ścieżkach, łąkach, spójrz na najbardziej widoczne i radosne oznaki powrotu wiosny: wszędzie pojawiają się małe, ładne kwiaty!

Pierwsze, na które należy zwrócić uwagę, to Królowa Łąk - wiązówka błotna o miękkich, drobnych i czystych białych kwiatach przypominających chmury. Wiązówka błotna swą królewską nazwę zawdzięcza królowej Anglii Elżbiecie I. W rzeczywistości królowa uwielbiała dekorować swoje pokoje tymi uroczymi małymi kwiatami, pozwalając, aby ich delikatny zapach rozprzestrzeniał się po całym zamku. Kolejna królowa - Stokrotka, zajmuje szczególne miejsce w wiosennym scenariuszu natury, z białą koronką płatków i drobnym żółtym środkiem, zawsze uważana była za symbol czystości i niewinności.  Chyba każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, zbierał płatki stokrotki, jeden po drugim, powtarzając dobrze znany werset „kocha, nie kocha ”, aby odkryć los ich życia miłosnego

Produkty z linii: